Jak utrzymać porządek w szafkach łazienkowych?

Dla wielu osób utrzymanie porządku w łazienkowych szafkach to prawdziwe wyzwanie. Można zapanować nad wiecznym bałaganem wśród łazienkowych sprzętów i kosmetyków. Trzeba tylko zacząć przestrzegać kilku wskazówek. Może warto zmienić tę sytuację już dziś?

porządek w szafkach łazienkowych

Jeżeli odpowiemy twierdząco na to pytanie, na początku będziemy musieli wyjąć wszystkie produkty z naszych szafek łazienkowych i umieścić je w jednym stosie. Dzięki temu zyskamy świadomość, jak duża jest ilość rzeczy, które tam na co dzień trzymamy. Następnie weźmy worek na śmieci i wrzućmy do niego wszystkie puste opakowania czy przeterminowane kosmetyki oraz leki. Tutaj oczywiście musimy przeprowadzić odpowiednią segregację, przeterminowane medykamenty powinniśmy zanieść do apteki (powinno w niej być specjalne pudełko na nie przeznaczone).

wnętrze szafki łazienkowej

źródło: pinterest.com

Po tej pierwszej, podstawowej selekcji, zastanówmy się nad pozostałymi produktami. Może są wśród nich takie, które nie przypadły nam do gustu? Oczywiście mowa tu o kosmetykach nieprzeterminowanych (tamte powędrować powinny wcześniej do worka). Jeżeli znajdziemy coś, czego nie będziemy używać – warto oddać to innej osobie.

Pozostałe przedmioty trzeba teraz posegregować i pogrupować w kategorie, takie jak np.: produkty do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów, środki do kąpieli, kosmetyki do makijażu, leki, produkty do ochrony jamy ustnej, do pielęgnacji paznokci, do golenia itp.

Postarajmy się teraz o kilka plastikowych pojemników o różnej wielkości – mogą być przezroczyste. Przed wybraniem się po nie do sklepu koniecznie zmierzmy dokładnie szafkę. Musimy mieć pewność, że wszystkie pojemniki się w niej zmieszczą. Ważna jest też wielkość i ilość poszczególnych grup produktów. Gdy już kupimy odpowiednie pojemniki, naklejmy na każdym z nich kartkę z nazwą kategorii (leki, środki do kąpieli etc.).  Jeśli mamy dzieci, konieczne jest wydzielenie miejsca na przechowywanie zabawek kąpielowych. Dzięki temu o wiele łatwiej będzie nam znaleźć poszczególne produkty.

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

Teraz możemy wreszcie umieścić wszystkie pojemniki w szafkach. Ułożenie ich powinno zależeć od tego, z jaką częstotliwością używamy poszczególnych kategorii produktów. Jeśli leków używamy jedynie doraźnie, pudełko z nimi schowajmy głębiej.

Jeżeli produkty będą tak pogrupowane, o wiele łatwiej będzie nam utrzymać w łazience porządek. Co ważne, podczas sprzątania szafki nie będziemy musieli wyjmować każdego pojedynczego (często drobnego) przedmiotu. Wystarczy wydostać pojemniki i następnie przetrzeć półki szafki oraz zewnętrzną stronę pojemników.

Pamiętajmy, by raz na jakiś czas robić wśród umieszczonych w pojemnikach produktów przegląd, aby za jakiś czas nie okazało się, że połowa ze znajdujących się tam kosmetyków znów jest przeterminowana bądź w ogóle przez nas nieużywana.

Podobne porady

 • źródło: gardeners.comCzy meble wiklinowe pasują do salonu?
  Meble wykonane z wikliny ostatnio znów wracają do łask. Wielu z nam wykonane z tego surowca przedmioty kojarzą się głównie z wyposażeniem domków letniskowych i ogrodów. Czy sprawdzą się jednak w s...
 • Jak stworzyć ciepłą aranżacje łazienki?Jak stworzyć ciepłą aranżacje łazienki?
  W kwestii urządzania łazienki możemy zdecydowanie wskazać dwa główne trendy. Łazienki zwykle urządza się bowiem albo w tonacji zimnej, albo w tonacji chłodnej. Wynika to głównie z gustów i upodoba...
 • salon w stylu retroJak urządzić salon w stylu retro?
  Styl retro we wnętrzach jest zawsze mile widziany. Szczególnie dobrze prezentuje się w salonie. Chcesz, by i u ciebie w mieszkaniu zapanował klimat rodem sprzed kilku dekad? Na początku idź na str...
 • łóżko do kawalerkiJakie łóżko do kawalerki?
  Sporo młodych ludzi swój start życiowy rozpoczyna od wynajęcia lub kupienia małometrażowej kawalerki. Jedyny pokój staję się więc dla nich zarówno sypialnią, jak i pokojem dziennym czy biurem, a w...
 • źródło: pinterest.comŁazienka w stylu retro – jaka wanna?
  W ostatnich latach coraz bardziej popularne są aranżacje łazienek w stylu retro. Centralnym punktem takiego wnętrza jest wolnostojąca wanna. Łatwo się domyślić, że skoro do stylu retro pasuje j...